Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie Oddział Puck

Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie Oddział Puck jako jedna z prężniejszych organizacji społecznych działa od 60. lat na terenie Ziemi Puckiej. Już 19 stycznia 1957 r. odbyło się w Pucku pierwsze zebranie organizacyjne powołujące Oddział. Nadrzędnym celem Zrzeszenia było i jest kultywowanie oraz rozwijanie specyfiki regionu dbanie o historię, kulturę i dziedzictwo naszych przodków. Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie stara się być organizacją społeczną, która jednoczy i we właściwy sposób potrafi łączyć teraźniejszość z przeszłością i przyszłością.

Oddział organizuje i uczestniczy chociażby w takich wydarzeniach jak: Morska Pielgrzymka Rybaków do Pucka, obchody rocznic Zaślubin Polski z Morzem, uroczystość Dnia Matki, upamiętnienie pomordowanychw Piaśnicy, Kaszubskie Msze Św., Dni Jedności i Zjazdy Kaszubów. Puccy Kaszubi wielokrotnie odsłaniali tablice i pomniki upamiętniające ludzi i wydarzenia patriotyczne związane z przeszłością tej ziemi oraz jej mieszkańców.

Przy Oddziale działał klub hafciarek "Mikołajek" i regionalny zespół muzyczny "Klëka". Wszystkie te działania są możliwe dzięki ogromnej spuściźnie naszych poprzedników oraz wytężonej pracy 76 członków zrzeszonych w Puckim Oddziale.

Kontakt:

Stary Rynek 1

84 - 100 Puck

e-mail: zkppuck@wp.pl

www.zkppuck.pl