OSP Mrzezino

OSP Mrzezino może poszczycić się już ponad 100-letnią historią. Każdy kolejny dzień przypomina nam, jak duże znaczenie ma działalność naszej jednostki dla lokalnej społeczności i ani na chwilę nie zwalniamy tempa. W naszych szeregach znajdują się osoby w różnym wieku (od 18-latków po seniorów), zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przedstawiciele różnych zawodów

Strażacy z OSP Mrzezino uczestniczyli w wielu pamiętnych akcjach na terenie całego województwa pomorskiego - w tym przede wszystkim w powiecie puckim. Do najpoważniejszych działań należało gaszenie pożarów gospodarstw rolnych, ale także akcja ratunkowa podczas powodzi w Gdańsku i na Helu. Braliśmy również czynny udział w opanowywaniu pożaru Rezerwatu Bielawskie Błota, gdzie przez kilka dni palił się trudny do ugaszenia torf.

Ochotnicza Straż Pożarna powołana jest przede wszystkim do ochrony życia i zdrowia ludzi i zwierząt, a także do ratowania ich dobytku czy też usuwania różnego rodzaju zagrożeń w terenie. Jednak bardzo wiele możemy zdziałać również w czasie wolnym od wyjazdów. Angażujemy się w zawodach gminnych MDP i OSP. Uczestniczymy w akcjach społecznych, charytatywnych, edukacyjnych.

Kontakt:

84-123 Mrzezino, ul. Dworcowa 30

tel. 789 095 139

e-mail: osp.mrzezino@gmail.com

www.osp-mrzezino.pl